Cheerling a Historie

Pozor!!!

26. srpna 2010 v 15:29 | Tereza Bendová
Milá děvčata......Pokud nás v září nebude více jak 19 nebude kroužek otevřen!!!

Cheer abeceda ...A,b

2. srpna 2010 v 17:11 | JBR maja
logo

Arabesque
Typ postavení topa v liberty.


All star team
zpravidlavýběrový team těch nejzkušenějších v daném regionu, oblasti nebo státu

Base
Člověk při stuntu nebo pyramidě, stojí oběma nohama na zemi a drží cheerleaders nad sebou

Výsledky Mistrovství 2010 jednotlivci

21. července 2010 v 18:23 | JBR maja

9. Mistrovství Cheerleadingu ČR 2010

            Kategorie

Umístění

Tým/Jméno

Počet bodů

Individ. Peewees
1.
BASTA - Adéla Nejedlá
253,5
Individ. Peewees
2.
BASTA - Viktorie Ficajová
249,5
Individ. Peewees
3.
JNS Smileys -Eliška Sobotová
229Individ. Junior
1.
JNS - Dadu Šonková
239
Individ. Junior
2.
JNS - Kristina Hanusová
217,5
Individ. Junior
3.
Basta-Marie Pabiánová
214,5

Individ. Senior
1.
BASTA - Kateřina Bandasová
260,5
Individ. Senior
2.
JNS - Veronika Čiháková
242
Individ. Senior
3.
JNS - Simona Sýkorová
230

Individual senior
boy
1.
JNS - Martin Matouš
238,5
Individual senior
boy
2.
JNS - Patrik Merbs
218,5
Individual senior
boy
3.
JNS - Václav Matouš
217,5

Česká asociace cheerleadingu

28. června 2010 v 11:40 | JBR maja

AKCE

5.6.2010 Eurocheermasters, Bruhl, Německo (více na http://www.eurocheermasters.de)
Září 2010 - European open, Paris, Francie (více na http://www.elite-cheerleading.de)
13.11.2010 - Spirit Cheer Cup - Praha, TJ Sokol Královské Vinohrady


Foto mistrovství ČR  1.5.2010
maly roztle
rrrooozzz
mčrch

Příprava

14. června 2010 v 8:52 | maja
Právě probíhá příprava našeho prvního vystopení ( duo Magdaléna Horová a Kristýna Bulínová)
Držte nám palce!!

Kostýmy

20. května 2010 v 15:31 | JBR maja
Pár ukázek kostýmu a roztleskávaček

Prvky cheerleadingu

16. května 2010 v 17:31 | JBR maja
Stunty jsou základními prvky pyramid. Jeden stunt tvoří pět lidí - "top" (anglicky flyer) je osoba, obvykle dívka, která je zvedána a vyhazována ostatními členy; "base" (čti anglicky :bejs:) je každý, kdo není top, a tvoří základ skupinky. Rozlišujeme ve skupince dva boční base, jednoho zadního (též zvaný spotter) a jednoho předního (někdy se přední base vynechává). Mezi základní stunty patří tzv. elevator, extension či liberty.

Pyramidy vznikají spojením více stuntů dohromady a jejich různým propojením.

Skoky v cheerleadingu vznikly převzetím skoků z gymnastiky. U všech skoků se hledí na techniku provedení a výšku skoku. Skoků a jejich kombinací existuje mnoho.

Akrobacie je také součástí cheerleadingu. U nás však dětem chybí průprava, proto se standard běžný v USA u nás ztěžka prosazuje. Akrobatické prvky jsou vidět především v soutěžních vystoupeních, protože na jejich provádění je obvykle zapotřebí speciální povrch z bezpečnostních důvodů. Obvykle se do choreografií zahrnuje tzv. standing tumbling a running tumbling, tedy ze stoje či s rozběhem. Jednotlivé prvky jsou dále spojovány se skoky a za sebe do akrobatických řad. Typicky se zařazují hvězdy, rondaty, apod.

Tanec má v cheerleadingu dvě podoby, a to tzv. cheer dance, který sestává ze speciálních cheerleadingových pohybů, a pak tanec různých stylů, z nichž nejvíce je vidět vliv disco dance,show dance, street dance a baletní prvky (např. upravené piruety, výkopy atd.). Nejčastěji se tyto dva typy tance v choreografiích mísí, přičemž v cheer kategoriích na soutěžích převládá cheer tanec, kdežto v dance kategoriích jiné styly. Pro tanec v cheerleadingu jsou typické tzv. pompomy (někdy též pompony či zkráceně pomy), které - originálně - jsou vyráběny z tenkých plastových proužků různé šířky, barvy a třpytivosti s rukojetí.

Tajemné kouzlo - Spirit

Anglickým termínem spirit se označuje velmi významná součást cheerleadingu. Přeloženo do češtiny znamená toto slovo něco jako týmový duch, nadšení, zápal, sebevědomí a radost dohromady. Vyjařuje důraz na týmovou spolupráci, souhru, toleranci v rámci týmu i k ostatním cheerleaders a jiným lidem, vyzývá cheerleaders k vzájemnému povzbuzování a k radosti z cheerleadingu. Je to zároveň ona nehmotná věc, kterou se snaží nejen na sportovních utkáních cheerleaders předat hráčům i publiku a vytvořit tak neopakovatelnou atmosféru. Protože cheerleading opravdu není lehký sport, je leckdy zapotřebí spousta "spiritu", aby člověk dokázal zvládnout všechno, co se od něj očekává.

Cheerling Historie

16. května 2010 v 10:02 | JBR maja
Za počátek cheerleadingu se považuje rok 1880, kdy na jistém fotbalovém utkání v americkém Princetonu byl zaznamenán první organizovaný pokřik, který byl tehdy ještě veden muži. Byl dlouho mužskou zaležitostí, ženy začaly do něj pronikat až po 2. sv. válce. Z USA se pomalu rozšířil po celém světě.
V České republice začaly vznikat první týmy na počátku devadesátých let, především jako součást týmů amerického fotbalu. Dnes již u nás působí několik desítek týmů, ať už u různých sportů (fotbal, hokej,basketball,florball apod.) či pouze jako samostatné týmy vystupující na nejrůznějších společenských, kulturních i sportovních akcích.

Cheerling ve skratce

14. května 2010 v 15:24 | maja
cheerleading-(anglicky cheer + leading = povzbuzování + vedení, čti :čírlídink:) je spotovní odvětví, které původně vzniklo jako způsob skupinového povzbuzování se složitou choreografí. Jedná se o většinově ženský sport (česky se cheerleaders označují jako roztleskávačky), ale v menší míře ho provozují i muži. V cheerleadingu se používají různé prvky: pohyby rukou, skoky, výkopy, akrobacie, pokřiky a pyramidy, velmi důležitá je proto tanečni, gymnastická či jiná pohybová průprava. S cheerleadingem však může začít každý i bez takovéto průpravy, má-li dostatek odhodlání a ochoty na sobě pracovat. Cheerleadingu se mohou věnovat děti již odmala, soutěžně pak od šesti do jedenácti let v kategoii peewees, od jedenácti do patnácti let v kategorii junior a od šestnácti let v kategorii senior.
 
 

Reklama